Jaka może być przyczyna bólu pochwy podczas seksu?

Witam,mam problem z seksem,a raczej jego brakiem. Gdy chcemy próbować kolejny raz,występuję ogromny ból przy wejściu do pochwy. Gdy już mój facet jest w środku,nie możemy się kochać,bo czuję,jakby naciskał mi na pęcherz i nadal jest niesamowity ból.

Dzień dobry!

W pierwszej kolejności proszę skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem i postępować za jego wskazówkami.

Pozdrawiam!

Mgr Anna Jurek Psycholog, Łódź

Szanowna Pani,
ból podczas współżycia jest niepokojącym objawem, który trzeba niezwłocznie skonsultować ze specjalistą. Doolegliwości bolowe mogą wynikać z dwóch grup przyczyn- fizycznych, jak na przykład infekcja, zaburzenia hormonalne albo nieprawdłowości anatomiczne albo psychogennych, wynikających z emocji, traumatycznych doświadczeń z przeszłości, lęków, uświadomionych bądź nie przekonań i postaw.

Niezależnie od tego czym dolegliwości bólowe są spowodowane najprawdopodobniej można je usunąć tak aby mogła się Pani cieszyć udanym i satysfakcjonującym współżyciem. Ważne jest aby interwencję podjąć tak szybko jak to tylko możliwe.

Sugeruję Pani kontakt z lekarzem ginekologiem który, po wykonaniu odpowiednich badań być może skieruje Panią do innego specjalisty- endokrynologa lub psychologa seksuologa.
Pozdrawiam serdecznie.