Jaka może być przyczyna bólu podbrzusza podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Biorę tabletki od 9 miesięcy. W każdym cyklu w drugim tygodniu pobolewa mnie podbrzusze, a w tym cyklu odczuwam od czasu do czasu lekki ból promieniujący raz na prawą raz na lewą stronę już w pierwszym tygodniu cyklu. Tabletki stosowałam zgodnie z ulotką, krwawienia z odstawienia pojawiały się. Dodatkowo dodam, że kilka miesięcy temu miałam niedoleczone zapalenie pęcherza. Dwa tygodnie temu badał mnie lekarz, nie wykrył zakażenia. Co może być przyczyną tych łagodnych bóli: pęcherz czy może jakaś "sprawa" ginekologiczna? Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Objawy bólowe jakie Pani opisała mogą mieć przyczynę zarówno ginekologiczną, jak i urologiczną. Z opisu wynika również, że tabletki stosuje Pani prawidłowo - jednak te pobolewania w drugim tygodniu cyklu rzeczywiście warte byłyby zdiagnozowania.

Aktualnie wydaje nam się, że te objawy mogą być raczej związane z pęcherzem. Proszę wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić analizę moczu z posiewem. Jak sama Pani wspomniała objawy pojawiły się dopiero tydzień po badaniu, więc w takim czasie mogło dojść do zmian w Pani stanie zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z pozdrowieniami,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl