Jaka może być przyczyna bólu podbrzusza w miejscu gdzie był wyrostek?

Witam! Od 2 dni boli mnie podbrzusze, spóźnia mi się okres już 5 dzień. Co może być przyczyną. Dodam, że ból brzucha najpierw był w prawym podbrzuszu, tam gdzie wyrostek a ja go już nie mam od 18lat.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ból podbrzusza to objaw na tyle niecharakterystyczny, że bezpośrednio nie wskazuje na żadne schorzenie. Może być wynikiem zaburzeń gastroenterologicznych, ginekologicznych czy urologicznych. Nie napisała Pani bowiem, czy towarzyszą temu jakiekolwiek inne objawy. By ocenić prawdopodobną przyczynę objawów, konieczna jest zatem wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią, ewentualnie zleci badania dodatkowe i rozpocznie właściwe leczenie.