Jaka może być przyczyna bólu w odcinku piersiowym?

Witam. Mam problemy z kręgosłupem, w odcinku krzyżowym boli mnie juz od 5 klasy, ale nie o tym chciałam napisać. Chce się dowiedzieć co jest spowodowane codziennym bólem w okolicy odcinka piersiowego czyli mniej więcej w pobliżu łopatek. Kiedy się obudzę nad ranem czy rano zawsze mam taki ból ani wstać ani się położyć, ciężko oddychać. Zdarzają się noce kiedy prawa ręka mnie rwie i tez nie wiem co z nią zrobić. Boli przy każdym ułożeniu. Nie wiem do jakiego lekarza miała bym się wybrać.????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurologa oraz wykonać badanie obrazowe piersiowego odcinka kręgosłupa.