Jaka może być przyczyna bólu zęba po leczeniu kanałowym u 25-latki?

Witam we środę mialam leczenie kanalowe i pan doktor wypelnil mi kanaly i od tamtej pory mnie strasznie boli zab ból jest do nie wytrzymania i musi tak byc że juz 3 dzien boli ten ząb?

Na początku trzeba ocenić czy kanały są prawidłowo wypełnione, czy było wykonywane zdjęcie RVG i/lub tomografia komputerowa. Po leczeniu kanałowym mogą wystąpić opisane dolegliwości bólowe nawet w przypadku prawidłowego leczenia. Zdarza się to bardzo rzadko ale niektórzy Pacjenci cierpią przez kilka dni. W takiej sytuacji zalecane są leki przeciwbólowe zapisane przez lekarza.