Jaka może być przyczyna braku miesiączki u dziewczyny, która jest bardzo chuda?

Witam Otóż mniej więcej od soboty dziewczyna powinna mieć miesiączkę, ale po dziś dzień jej nie ma, (czuje się tak jak zawsze przed miesiączką) cykle ma nieregularne (ostatnia miesiączka 27 wrzesień) ale jest jeszcze inna kwestia dziewczyna jest strasznie chuda ok 43kg wagi przy 160cm wzrostu. Jaka może być przyczyna braku miesiączki? W ciąży nie jest, ponieważ nie było stosunku, był wytrysk w prezerwatywie, trochę nasienia zostało na materacu, ale kontaktu z narządami dziewczyny nie było

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki, poza ciążą, może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, stresem czy niewłaściwą dietą. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.