Jaka może być przyczyna braku orgazmu?

Mam 26 lat a moim problemem jest permanentny brak orgazmu. Na początku związku przeżywałam orgazmy pochwowe. Natomiast od około 3 lat nie mam żadnej satysfakcji z seksu. Wejście członka nie powoduje u mnie żadnego podniecenia. Ten problem istniał też w poprzednim związku.W wyniku braku satysfakcji zaczęłam się masturbować i odczuwam silne podniecenie tylko i wyłącznie poprzez stymulację łechtaczki i pieszczoty piersi. Inaczej nie jestem w stanie osiągnąć przyjemności. Jaka może być przyczyna?

Witam,
Myślę że warto skonsultować się osobiście z seksuologiem.
Nie piszę Pani czy podczas stosunku z partnerem partner stymuluje łechtaczkę. Jeśli nie to warto włączyć te działania do waszej aktywności seksualnej.
Pozdrawiam

Witam Panią,

Kobiety mogą uzyskiwać orgazm poprzez stymulację seksualną różnych dróg nerwowych. Orgazm uzyskiwany przez stymulację pochwy, szyjki macicy, łechtaczki, okolicy odbytu czy piersi ( a nawet orgazm wyobrażeniowy, który pojawia się podczas samego jedynie fantazjowania o seksie- TO TEN SAM ORGAZM !!! Zazwyczaj, u kobiet które zaczynają współżycie najbardziej dostępny jest orgazm łaechtaczkowy, zaś orgazmu pochwowego kobiety dopiero "uczą się" nabywając doświadczeń seksualnych i rozwijajac swoje życie erotyczne. W Pani przypadku dynamika była odwrotna. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego orgazm pochwowy przestał być dostępny w Pani współżyciu. Na to pytanie może odpowiedzieć lekarz seksuolog po zebraniu dokłądniejszego wywiadu. Na ten moment wydaje mi się, że nie warto koncentrować się na tym czego nie ma. Natomiast warto wprowadzić do Państwa Ars Amandi więcej stymulacji okolicy łechtaczki podczas Państwa gry wstępnej i właściwego współzycia. Takie pieszczoty może wprowadzić zarówno partner, jak i Pani. W końcu sama Pani wie pewnie najlepiej,co sprawia Pani największą przyjemność.

Pozdrawiam!