Jaka może być przyczyna długiego bólu kręgosłupa?

Witam od 10 miesięcy męczy mnie ból w odcinku lędzwiowym ,dwie serie olfenem krótka poprawa na miesiąc czasu. Chodzę na masaże poprawa jest taka że ból nie schodzi mi do nogi tylko zostajesz w lędzwiach.Opis Tk l4/l5-S1tylne okrèzne uwypuklenie krążķów mędzykręgowych z modelowaniem worka oponowego.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ból wynika z choroby kręgosłupa. Krążki międzykręgowe delikatnie uciskają na worek oponowy, co może być przyczyną bólu. Leczenie zależy od postępu choroby i stanu klinicznego pacjenta. W takim wypadku powinna Pani być pod stałą kontrolą lekarza.