Jaka może być przyczyna duszności i ataków paniki?

Czemu w dzien ma dusznosci czyli nie moge nabrac powietrza do konca tylko jak ziewam wtedy jest ok a w nocy jest ok mam zawroty glowy bardzo bule karku napiety caly I ciogle sie boje ze umre ze zawal umre dwa lata temu psycholog hipohodria wtedy badania ekg tarczyca I ok psychiatra pol roku temu ataki paniki blagam o pomoc

Dzień dobry, proszę pomyśleć o psychoterapii oraz o stałej opiece lekarza psychiatry. Trudno stwierdzić w tym momencie co jest przyczyną Pana dolegliwości ale jeżeli przyczyn medycznych brak to ma to związek z umysłem.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry.

Ja bym nie bagatelizował objawów fizycznych. W związku z tym proszę skonsultować się z lekarzem i jeśli ustali, że Pana stan somatyczny jest prawidłowy to proponuję podjęcie psychoterapii oraz leczenia farmakologicznego pod okiem psychiatry.
Oczywiście psychoterapię można podjąć od razu i nawet proponuję tak zrobić.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym
i atakom paniki.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy, zawroty głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne
na drodze odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich uciążliwymi
konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl