Jaka może być przyczyna kłucia w klatce piersiowej u 24-latki?

Witam mam bol w klatce piersiowej utrzymujacy sie juz drugi miesiąc, promieniujący do plecow,bralam hormony, naczytałam sie że może to jakas zakrzepica? Na początku grypy stracilam głos teraz od okolo miesiąca utrzymuje sie chrypka, czy idzie to jakos sprawdzić? Usg,rtg klatki piersiowej??? Teraz mam znow przepisana antykoncepcje hormonalna i chcialabym sprawdzić czy tam nic sie nie dzieje. Do jakiego lekarza powinnam sie zglosic prywatnie by mieć takie badanie wykonane?

Przewlekłą chrypka, czyli taka, która trwa bez przerwy 6 tygodni jest objawem niepokojącym i wymaga kontroli laryngologicznej. Bóle w klatce piersiowej diagnozuje lekarz rodzinny, internista, a w razie potrzeby ortopeda i neurolog. Pani obawy co do zakrzepicy i choroby żylno-zatorowej są zupełnie nieuprawnione. Ostre, silne bóle połączone z dusznością i krwiopluciem mogłyby być spowodowane tą chorobą. W pani przypadku w pierwszej kolejności podejrzewałbym jakieś zmiany przeciążeniowe kręgosłupa, mięśnioból lub nerwoból. Dolegliwości niegroźne i ustępujące.