Jaka może być przyczyna nadmiernego owłosienia?

Co może powodować nadmierne owłosienie(poiedziano mi, że po unormowaniu tsh owłosienie nie powinno się już pojawiać, a mimo tego widzę, że włoski od pępka idą coraz wyżej), długi i przeszkadzający w funkcjonowaniu pms - jakieś 3 tygodnie doła, który regularnie zaczyna się jakieś 2 tyg przed miesiączką, krótsze miesiączki, pieczenie piersi przed miesiączką? Biorę leki na niedoczynność, obecnie jest ona unormowana, badałam prolaktyne - wynik w normie, testosteron - wynik w normie. Nie bardzo wiem co jest tego powodem i co jeszcze miałabym zbadać?

Lek. Michał Lenard

Przede wszystkim powinno się wykluczyć PCOS. Sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada, wykona USG i zleci odpowiednie badania. Pozdrawiam!