Jaka może być przyczyna nadmiernej suchości pochwy?

Witam, Mam uciążliwy problem - suchość pochwy. Doskwiera mi od lat, jednak robi sie coraz bardziej irytujące ponieważ powoduje bol podczas stosunków, częste infekcje. Próbowałam żeli, globulek itd. Ale i tak czuje dyskomfort. Jaka moze byc przyczyna? Mam hashimoto, leków nie biorę, stosuje plastry evra, ale suchość byla długo przed antykoncepcja. Mam niedobory witamin, te które znam to magnez, b12, potas, sod. Moze byc to spowodowane właśnie niedoborem witamin lub hormonami? Sa jakieś suplementy diety powodujace zwiekszone nawilzenie pochwy? Z gory dziekuje, Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Sugeruję uzupełnić niedobory o których Pani wie oraz skierować się do ginekologa, który zleci odpowiednie badania. Przyczyną suchości pochwy mogą być głównie zaburzenia hormonalne, ale również nieprawidłowa flora bakteryjna, czy różne choroby. Pozdrawiam!