Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka może być przyczyna napadów agresji u młodej kobiety?

Witam. Od pewnego czasu borykam sie z problemem wybuchowej agresji, ktora wystepuje wylacznie w godzinach rannych po przebudzeniu sie. Nie jest zwiazana z przerwaniem wypoczynku ponieważ zaobserwowałam te sytuacje rownież po samoistnych pobudkach. Diamentralnie zmienia to moje zycie, powoduje kłotnie i duze spadki masy w stresie. Ok 5kg w ciagu tygodnia. Dodam ze napady agresji są niekintrolowane, cieżko mi wtedy nie krzyczeć i nie mam hamulcow. Potem wracam do domu i mi wstyd, ale wiem że nie powstrzymam tego i nastepnym razem. Czy to choroba psychiczna?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie zwlekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc psychologiczną/psychiatryczną, do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia.

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam Panią, Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje? Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego? Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości. Czasami mogą być skutkiem uzależnień lub zaburzeń psychicznych. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń. Niezmiernie ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie ewentualnie psychoterapię. Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani trudności z opanowaniem emocji i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii. Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia. Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog, konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy