Jaka może być przyczyna nawracania zapalenia oskrzeli?

od 2 lat zmagam sie z czestymi zapaleniami oskrzeli i zatok,mam pogrubione dziaslo z prawej strony i gesty ,sluzowy katar.w srodowisku pracy jestem narazona na kurz i klime.mam uczucie jakby mi cos zalewalo pluca.co moze byc przyczyna?

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani chorować na przewlekłe zapalenie zatok, z wtórnie występującymi infekcjami oskrzeli (lub po prostu infekcjami, które występują niezależnie). Praca w kurzu i w pomieszczeniu klimatyzacji z pewnością nie poprawia sytuacji. Może pani wykonać podstawowe badania takie jak morfologia krwi z rozmazem ręcznym i opcjonalnie stężenia całkowite immunoglobulin IgG, IgM, IgA, IgE. Sugeruję również wizytę u laryngologa.