Jaka może być przyczyna nietrzymania stolca?

Witam Mam problem z nietrzymaniem stolca tzn. zdarza się tak że czuję potrzebę wypróżnienia i nie jestem w stanie tego powstrzymać. Zastanawiam się czy to może być problem ze zwieraczami. Szczególnie rano kilka razy mam uczucie że musze się wypróżnic ale tak naprawde nic się nie dzieje. Często zażywam tabletki przeciwbiegunkowe i do końca nie wiem czy to jest bezpieczne dla mojego organizmu. Stwierdzono u mnie zespół jelita drażliwego i zastanawiam się czy to może być przyczyna moich problemów.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u gastroenterologa oraz konsuktacja lekarza chirurga kolorektalnego