Jaka może być przyczyna obniżenia nastroju?

Witam mam 25 lat od miesiaca chodze smutna nic mnie nie cieszy ,nie mam siły do działania, w nocy budze sie po kilka razy ale mam tez córke 4 letnia , nie wiem co myslec o sobie chce byc szczesliwa jak kilka tygodni temu ,prosze o pomoc

Na podstawie przesłanych przez Panią informacji, trudno zdefiniować dokładnie przyczynę Pani smutku i braku radości życia, a także braku siły do działania czy wybudzania się w nocy po kilka razy. Być może jest to początek depresji, bo objawy na to wskazują, ale aby mieć większą jasność, warto zgłosić się na konsultację do psychologa czy psychoterapeuty, który po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu Pani sytuacji osobistej, rodzinnej czy zawodowej, będzie w stanie zdiagnozować problem i zaproponować Pani leczenie, aby mogła Pani powrócić do wcześniejszego stanu. Warto zadbać o siebie, aby zareagować możliwie jak najszybciej, ograniczając swoje cierpienie i mieć także na względzie dobro 4-letniej córki, którą się Pani opiekuje. Jeżeli będzie Pani zainteresowana taką konsultacją psychologiczną, zachęcam do kontaktu i zapisania się w miarę możliwości na wizytę. Przyjmuję w dwóch ośrodkach w Warszawie, gdyby chciała Pani zgłosić się do mnie w tej sprawie. Szczegóły kontaktu znajdzie Pani na moim profilu.

Obniżenie nastroju, apatia, brak energii i chęci do działania, zaburzenia snu- mogą być zarówno przejawem okresowego przemęczenia, kryzysu (np związanego z jakimiś życiowymi wydarzeniami) lub poważniejszych zaburzeń takich jak np depresja. Szczególnie jeśli - jak Pani opisuje- stan trwa ponad 2 tygodnie, warto skonsultować go (na początek) z psychologiem, psychoterapeutą. Specjalista zdiagnozuje i zależnie od tego zleci najlepsze formy poradzenia sobie ze spadkiem nastoju (może to być zarówno konsultacja psychiatryczna i farmakoterapia, podjęcie psychoterapii itp).
Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (tzw. NZOZach) mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.
Poprawa jest jak najbardziej możliwa do osiągnięcia, warto jednak działać!