Jaka może być przyczyna obniżenia poziomu testosteronu?

Witam serdecznie wiek 33 lata mężczyzna . Od jakiegoś czasu zauważyłem brak checi do działania , brak motywacji itd, podczas badan krwi zlecilem badanie testosteronu wyniki krwi norma testosteron poniżej normy , kolejno zrobiłem prolaktyne eatrogen progesteron LH FSH testosteron calkowiyty , wolny ,shgb , badanie tarczycy i wszystko w normie oprócz testosteronu ,2 miesiacach powtorzylem komplet badan hormonalnych I wszystko dobrze oprócz testosteronu .pytanie brzmi co jest przyczyna ? Jak sobie z nim poradzić , nadal zero chęci na cokolwiek .

Lek. Michał Lenard

Zbyt niski poziom testosteronu może być spowodowany zaburzeniami w jego produkcji. Sugeruję wizytę u endokrynologa, który oceni Pana wyniki badań i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!