Jaka może być przyczyna odczuwania lęku przed snem?

Witam. Mam 20 lat. Od pewnego czasu mam problem. Kiedyś myślałam, że to normalne. Teraz wiem, że to na pewno nie jest normalne. Odczuwam dziwne uczucie lęku. Przed snem dziwnie bije mi serce. Ciężko oddycham, boję się (nie wiem czego). Przez to mam problem z zasnieciem. Czuje się rozdrażniona i podenerwowana choć nie mam do tego powodu.. Bywa tak, że mam tak kilka dni pod rząd. Dodam też, że rano po przebudzeniu juz jestem spokojniejsza, gdy zbliża się wieczór znów się zaczyna. Jestem zrozpaczona, to strasznie utrudnia mi życie. Nie mogę z tym normalnie funkcjonować. Nie wiem co robić, do jakiego lekarza się udać.

Witam!
Należy się skonsultować u psychiatry lub psychologa - podobne objawy mogą wywoływać również zaburzenia nerwicowe, ale postępowanie terapeutyczne jest odmienne.
Powodzenia
W. Łuczkowski.