Jaka może być przyczyna odwarstwienia siatkówki?

Okulista stwierdził U mnie niewielkie odwarstwienie siatkówki. Czekam na zabieg laserowy. Jaka może być przyczyna takiego odwarstwienia?? Nie miałam żadnego urazu aczkolwiek od ponad pół roku oko bardzo lzawi, kluje i czasem pobolewa. Dodam że Od 28 lat noszę okulary W tej chwili 6... Robiłam też rezonans głowy, nie ma żadnych zmian patologicznych ale czy gdyby coś złego działo się w oku wyszloby na rezonansie?? Mam też trochę podwyższony poziom cukru (100).

Witam. Pewnie ma Pani otwór w siatkówce ale tego Pani nie pisze. Otwory robią się bez powodu w siatkowkach do tego usposobionych ze zwyrodnieniami obwodowymi lub po urazie np dziwiganiu lub wstrzasach. Pozdrawiam serdecznie