Jaka może być przyczyna opóźnienia miesiączki?

witam, od tygodnia spóźnia mi się miesiączka, wcześniej była ona regularnie, test ciążowy wyszedł negatywny. Jaka może być przyczyna opóźnienia miesiączki ? Dodam że pojawiają się u mnie torbiele jajnika. Jestem pod opieką ginekologiczną jednak wcześniej nie było takich objawów . Proszę o radę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonów płciowych. Warto jednak wykluczyć infekcję lub inne nieprawidłowości ginekologiczne.