Jaka może być przyczyna plamień po stosunku?

Witam . Podczas stosunku mam plamienia . Są to delikatne brazowe plamienia , lecz nie przy każdym stosunku . Byłam i lekarza zrobił mi badanie usg i powiedział że jest wszystko ok nie widzi tu żadnych zmian . Przepis al mi tabletki antykoncepcyjne lecz ich nie brałam . Czy mógłby mi ktoś pomóc ....

Skoro zalecił ginekolog leki hormonalne (nie tylko tabletki antykoncepcyjne działają w sposób zabezpieczający przed zapłodnieniem lecz też leczniczo, normując "grę" hormonalną organizmu) to trzeba te leki przyjmować i zapewne po tych lekach objawy plamienia ustąpią. Być może mają one właśnie podłoże hormonalne. Trzeba spełniać zalecenia lekarza prowadzącego, a jeśli są nieskuteczne zgłosić się ponownie do niego na kontrolę.