Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka może być przyczyna podwyższonego OB?

Witam, mam pytanie odnośnie wysokiego OB 54. Nie wiem, jaka może być tego przyczyna. Robiłam USG brzucha - tam wszystko jest ok, gastroskopia żołądka wykazała, że w żołądku jest duża ilość treści żółciowej. Nieprawidłowości w śluzówce żołądka nie stwierdza się. Prześwietlenie płuca, serce bez zmian. Kolonoskopia jelita grubego bez zmian. MARKERY CEA pierwsze 6,16ng/ml, drugie 10,60, teraz 5,68 .OB pierwsze 49, drugie 26, teraz 54. Jaka może być przyczyna tak podwyższonego OB?

KOBIETA ponad rok temu

Dlaczego ludzie rezygnują ze szczepień?

Coraz częściej zdarza się, że ludzie rezygnują ze szczepień. Skąd taka tendencja? Czy to właściwe? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Szanowna Pani,

trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie. Zasadniczo OB, czyli odczyn biernackiego, jest wskaźnikiem stanu zapalnego toczącego się w organiźmie. Podwyższone OB fizjologicznie występuje u kobiet przed i podczas miesiączki, od 10 tygodnia ciąży i w połogu (do 6 tygodni po porodzie), po posiłku, w silnym stresie, w czasie zażywania środków antykoncepcyjnych. Nie są to jednak wartości takiego rzędu, jakie Pani podaje. Myslę, że wskazana byłaby dalsza diagnostyka w celu ustalenia przyczyny tak wysokiego OB.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy