Jaka może być przyczyna pojawiania się siniaków?

Czy siniaki mogą wyskakiwać z nerwów? Miesiąc temu zaczęłam podejrzewać że mam białaczkę (miałam parę objawów) i pierwsze trzy siniaki wyskoczyły dokładnie dzień po tym. Zrobiłam badania krwii, gdy siniaki dopiero się pojawiły i wszystko w normie. Siniaki wyskakują do tej pory. Czy to mogło być z nerwów, czy raczej brak witamin?

Lek. Wojciech Zygmunt

Proszę udać się na wizytę do lekarza oraz wykonać podstawowe badania laboratoryjne: morfologia krwi obwodowej, układ krzepnięcia (INR, APTT), bilirubina, alat, aspat, kreatynina, badanie ogólne moczu. Niestety podała pani zbyt mało danych, by móc jednoznacznie wysunąć podejrzenie jakiejś choroby. Siniaki zwykle nie powstają pod wpływem nerwów, ale z pewnością występują osoby ze zwiększoną skłonnością do ich występowania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.