Jaka może być przyczyna problemów z miesiączką?

Witam. 21 lipca dostałam okres, ale w niecodziennej postaci. Przez 3 dni krwawienie było widoczne jedynie na papierze toaletowym, następnie zaczęłam plamić, w sumie trwało to około 7 dni. Z reguły pierwszego dnia miesiączki dokuczają mi bóle brzucha, jednakże przeszłam wszystko bezobjawowo. Dziś, tj. 14 sierpnia, poczułam bóle miesiączkowe i znowu zaczęłam plamić. Krwawienie wystąpiło tym razem około 7 dni przed terminem. Nigdy wcześniej nie zdarzały się żadne anomalie, miesiączkowanie przebiegało prawidłowo, a krwawienia zaliczyłabym bardziej do obfitych niż skąpych. Czy istnieją przesłanki do niepokoju? Czy podane objawy mogą na coś wskazywać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy nie są charakterystyczne dla jakiejś konkretnej jednostki chorobowej ale warto udać się do ginekologa w celu stwierdzenia, co może być przyczyną Pani dolegliwości.