Jaka może być przyczyna problemów z oddawaniem moczu?

Dzień dobry, rok temu pojawiło się u mnie pieczenie podczas oddawania moczu głównie rano oraz parcie na pęcherz również rano. Po kilku dniach pojawił się delikatny ból jądra. Urolog stwierdził, że może to być infekcja cewki, przepisał cyprionex i dolegliwości minęły. Kilka miesięcy temu dolegliwość powróciły. Lekarz rodzinny przepisał Ciprionex i furagine, które działały lecz połowicznie, pieczenie i ból jądra przechodzi, a parcie na pęcherz z rana pozostało. Jedyne co pomaga na te dolegliwości to picie witaminy C w proszku lecz nie jest w stanie wyleczyć dolegliwości do końca. Jeśli objawy zaczynają się nasilać wystarczy trochę więcej witaminy i dolegliwości znikają, a parcie na pęcherz jest minimalne na tyle, że nie muszę budzić się nad ranem. Przez 4 dni piłem 500 ml sok z żurawiny w połączeniu z witaminą c i po 2 dniach czułem, że wszystko przeszło jednak po odstawieniu dolegliwości powoli wracały. Ze względu na dosyć spory koszt butelki soku z żurawiny nie próbowałem jej pić przez dłuższy czas aby całkowicie spróbować wyleczyć dolegliwości. Dostałem skierowanie na badanie moczu i morfologie, z których wynika że mam podwyższony wskaźnik PDW. Lekarz twierdzi, że z badań wynika, że jestem zdrowy i zlecił posiew moczu. Moje pytanie brzmi czy to może być coś poważniejszego niż infekcja bakteryjna?

Witam. Pana objawy wskazują na zakażenie układu moczowego. Z poziomu portalu nie mogę wykluczyć innych przyczyn. Posiew moczu jest w mojej ocenie najlepszym badaniem do diagnostyki. Do rozważenia USG brzucha i prostaty w celu diagnostyki nawracających zakażeń dróg moczowych.