Jaka może być przyczyna schodzenia skóry z dolnej części brzucha i miejsc intymnych?

Witam! Mam 22 lata. Ostatnio miałam problemy ze stanami zapalnymi pochwy, tj. swędzenie, pieczenie, silnie zaczerwienione okolice miejsc intymnych itp.. Ginekolog przepisał mi F****** i w zasadzie wszystko powoli ustępuje, ale w ciągu ostatnich dwóch dni (lek stosuję 6. dzień) strasznie schodzi mi skóra z miejsc intymnych i dolnej części brzucha. Dosłownie sypię się! Stąd moje pytanie, czy może być to jakaś reakcja na lek? Czy problem tkwi w czymś innym? Zaznaczam przy tym, że rzadko chodzę na solarium. Ostatni raz byłam 2 tygodnie temu i nigdy wcześniej nie schodziła mi skóra po solarium.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane objawy mogą sugerować infekcję grzybiczą. Być może ma ona związek z szerzeniem się zmian z narządów płciowych.
Jako, że stosowany preparat jest łagodnym lekiem złożonym, wydaje się wątpliwe aby spowodował reakcję uczuleniową.
Aby ustalić dokładną przyczynę objawów wskazane jest wykonanie badania dermatologicznego oraz ewentualnie posiewu mykologicznego. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl