Jaka może być przyczyna silnych krwawień po defekacji?

Intensywne krwawienie przy wypróżnianiu, lekarz wykluczył hemoroidy, żylaki oraz krwawienie wewnętrzne. Jakie mogą być przyczyny ?

Jeśli faktycznie nie ma Pan hemoroidów to należałoby na pewno diagnostykę takich incydentów krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego rozszerzyć o badania kolonoskopowe. Oczywiście o dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.