Jaka może być przyczyna silnych zawrotów głowy u 24-latki?

Dzień dobry! Od dwóch miesięcy zmagam się z silnymi zawrotami głowy, które nie ustępują mimo zmian pozycji, napady zawrotów trwają zwykle do godziny, najczęściej popołudniami. Od tygodnia doszedł także ból pleców od szyi po łapanki, sztywność szyi, a także drętwienie i ból kończyn oraz mrowienie twarzy, zwłaszcza po prawej stronie (również po prawej stronie odczuwam najmocniejszy ból i zdrętwienie szyi i barku). Podstawowe bedania takie jak krew, mocz, ciśnienie, ekg, wszystko książkowo. Dodam tylko, że od jakiegoś czasu mam bardzo duże problemy ze stresem, bardzo często różne sytuacje powodują we mnie silne spięcie ciała, drżenie, poczucie lęku, czy to może być powód moich problemów? Bardzo proszę o poradę, gdzie powinnam się udać na dalszą diagnostykę, co to może być?

W pierwszej kolejności proszę udać się do neurologa aby wykluczyć mózgową przyczynę objawów. Być może konieczne będzie badanie MR głowy i kręgosłupa szyjnego oraz konsultacja laryngologiczna.
Po wykluczeniu chorób neurologicznych wskazana konsultacja psychologiczna/ psychiatryczna celem wykluczenia nerwicy. Nerwica jest częstym problemem u ludzi młodych. Objawy to ogólny lęk,zaburzenia pamięci,koszmary,niepokój,problemy ze snem,
ogólne zmęczenie, nadpobudliwość.
Wymienionym wyżej objawom, bardzo często towarzyszą symptomy fizyczne w postaci:
bólów głowy,nadciśnienia,problemów skórnych,
problemów ze snem,pocenia się,tików nerwowych,suchości w ustach,mdłości itp.
Stres jak najbardziej może odpowiadać za wystąpienie objawów. Nerwice leczy się farmakologicznie oraz za pomocą psychoterapii.
Podkreślam jednak konieczność wykluczenia poważnych chorób neurologicznych Ew laryngologicznych przed postawieniem rozpoznania nerwicy i rozpoczęciem jej leczenia.
Pozdrawiam
Magdalena Nowaczewska