Jaka może być przyczyna szybkiego spadku wagi po ciąży?

Witam . Obecnie jestem 16 ( 10.11.2017 dzis jest 26.11.2017)dni po porodzie przez cc w tym bardzo krótkim okresie schudłam 12 kg .mam również cukrzycę typu 1z insulina . A dzieciątko moje jest od urodzenia w szpitalu.(waga 4200) Odrzywiam się prawidłowo odciagam mleko i doworze dla maluszka oraz jezdzeaby nakarmić. Po 3 dobie (po cc) od razu po wyjściu że szpitala zaczelam jeździć do dziecka które zostało przewiezione 100 km od miejsca zamieszkania. Bardzo dużo nerwow było bo były podejrzenia poważnej choroby. Przed ciaza wazylam 65 kg mam 167 cm Obecnie waże 67.4 A moja końcowa waga przed porodem była 79.5 . Biorę zestaw witamin. Dodatkiwo żelazo przypisane od lekarza brałam również zastrzyki przeciwzakrzepowe. Niepokoi mnie ten szybki spadek wagi. Jaki mogą być przyczyny. Dodam że miałam mocno opuchnięte kostki do tego stopnia że że było ich widać.

Dzień dobry,

1 z przyczyn może być regulacja gospodarki hormonalnej - w tym zmniejszanie się obrzęków po ciąży. Dodatkowo stres zdecydowanie przyśpiesza przemianę materii - więc jeżeli dieta nie jest prawidłowo zbilansowana - również może dochodzić do deficytu energetycznego, a to może nasilać redukcję masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga