Jaka może być przyczyna uporczywych mdłości?

Uprzejmie prosze o odpowiedz na pytanie.Od jakiegos czasu dokuczają mi mdłości trwające około tygodnia i ustępujące.Po kilku miesiacach znowu.Miałem robioną gastroskopie- która nic nie wykazał, próby wą trobowe, sercowe z krwi tez dobre.Ekg też, usg wykazało tylko 28mn torbiel na wątrobie.Tylko amylaza jest nieznacznie piodwyższona (112- norma do 100) i cukier 108 na czczo( badania robione w trakcie wystepowania objawów) Lipaza w normie, krew utajona - ujemnie, pasożyty ujemnie, helicobacter ujemnie.Dodam jeszcze że podczas nudnosci bole brzucha nie wystepuja' ani inne dolegliwosci.Lekarz twierdzi zeby uwazac na to co sie je, a podwyzszoną amylazą sie nie martwić bo wynik zbyt mały zeby to byla trzustka.Dziekuje za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Być może zaburzenia wchłaniania , wskazana wizyta u lekarza gastroenterologa