Jaka może być przyczyna wybiórczych zaburzeń uwagi?

Witam. Co oznacza zaburzenia wybiórczej uwagi na bodźce słuchowe i wzrokowe? Chodzi o brak podzielności uwagi? A drugie pytanie czy człowiek jest w stanie sam zaobserwować ubytek w polu widzenia? W sensie na samym początku bez badania? Czy są jakieś symptomy? Pozdrawiam

Witam!
Sami jesteśmy w stanie zauważyć ubytki w polu widzenia, jeśli są spore, lub dotyczą odpowiednich kwadrantów. Lepiej jednak zbada to fachowiec przy użyciu odpowiedniej aparatury. Jeżeli idzie o dystrybucję lub "lekceważenie" niektórych bodźców to zdarza się nawet dość często, np. przy zaburzeniach nerwicowych, przy zmęczeniu stresie i innych.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.