Jaka może być przyczyna wycieku z piersi u 21-latki?

Witam, jestem 20 letnią kobietą po przebytych 3 operacjach. Pierwsza to ostre ropowicze zapalenie wyrostka robaczkowego, druga-potworniak jajnika lewego, trzecia-zapalenie otrzewnej z powodu pęknięcia torbieli czynnościowej jajnika. 30 kwietnia powinnam dostać okres, a nawet nie było owulacji (byłam na badaniu). Nie wiem co jest istotne więc piszę wszystko co może mieć znaczenie. Od 3 lat mam wyciek z lewej piersi (zauważyłam przed operacją na potworniaka). Kolor czarny lekko przezroczysty (nie ma krwi, nie jest zielony). Ginekolog powiedziała mi, że tarczycę mam zdrową i nie jest to problem hormonalny. Konsystencja jest rzadka i lepka. Nie występuje samoistnie, jedynie przy naciśnięciu na pewne zgrubienie poniżej sutka. Niestety w zwykłym badaniu nie wyczuwa się zgrubienia. Po naciśnięciu piersi lewa ręką z lewej strony można wyczuć tego guzka. Jest twardy. Wiem, że muszę iść na USG i na badania hormonalne, ale czekam cały czas na okres. Moje pytanie brzmi, co to może być? Czytałam o brodawczaku, gruczolakowłokniaku, guzie liściasty. Czym może być spowodowany ten wyciek? Bardzo mnie to martwi. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

obecnie można jedynie zgadywać, przede wszystkim należy oznaczyć poziom prolaktyny i ew dalsze decyzje. co do miesiączki oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udac się do ginekologa.