Jaka może być przyczyna wzrostu wagi u 23-latki?

Witam. Mam 19 lat, 171 cm wzrostu oraz wagę 79 kg. Jakiś rok temu, w ciągu, nie całego nawet, miesiąca przytyłam 10 kg. Nie wiem czym to zostało spowodowane, zawsze jadam tak samo i tyle samo. Z badań krwi które robiłam wyszło że TSH mam w normie, jednak dobrego cholesterolu mam za mało oraz trójglicerydy były podwyższone o ok 60 jednostek. Mój standardowy posiłek to śniadanie (1 bułka z ziarnami z jakimś serkiem i do tego pomidor albo papryka) obiad (przeważnie zupa lub ziemniaki z jajkiem i surówką) oraz nie zawsze kolacja która kształtuje się na poziomie ok 2 kromek chleba. Nie podjadam, bo nie czuje takiej potrzeby, czasem czuje silne zapotrzebowanie na cukier to zjem coś słodkiego, ale to zdarza się max 3 razy w miesiącu. Chciałabym zrzucić te min 10 kg. I teraz moje pytanie, co zmienić w mojej diecie? I co ćwiczyć żeby chudnięcie ułatwić oraz poprawić kondycje? Dodam że mam 50 stopniową skolioze, rehabilituje się od 14 lat i nic to nie pomaga. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do dietetyka aby ustalić opdowiednie postępowanie. warto także udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.