Jaka może być przyczyna wzrostu wagi u 32-latki?

Dzień dobry, Mój wynik tsh to 2, 26 przy normie od 0.27 do 4.2. Zmierzyłam tsh ponieważ w rodzinie najblizszej dwie osoby zmagaja sie z problemami tarczycy , a dodatkowo od pewnego czasu zauważyłam pewne zmiany w swoim organizmie oraz zachowaniu, tzn nabrałam wagi ok 10 kg przy zbilansowanym odżywianiu oraz regularnych ćwiczeniach, nękają mnie zaparcia, wzdęcia po każdym posilku , wypadają oraz łamią mi się włosy, zapominam najprostsze słowa, ciężko jest mi się skoncentrować oraz utrzymać uwagę . Do tej pory wszelkie wyniki miałam w porządku, jedynie podwyzszony cholesterol. Z czym mogę wiązać powyższe objawy skoro tsh jest w normie? Gdzie mam szukać pomocy?

Lek. Paweł Szadkowski

Do oceny funkcji tarczycy warto by jeszcze wykonać badanie fT4. Wykonałbym również morfologię krwi z rozmazem ręcznym. Sugeruję udać się również do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i pokierowania ewentualnie dalszą diagnostyką.