Jaka może być przyczyna zaburzeń poziomów insuliny i glukozy?

Witam moje wyniki badań tragicznie się pogorszyły według wyników z 17 maja 2018 miałam glukozę 98 a insulinę 9,5 a teraz glukoza 113 a insulina 23,3 ! dodatkowo widzę duży stan przedcukrzycowy i hiperinsulemię. Jestem załamana w momencie wykrycia IO miałam insulinę 13,2 czy to możliwe żeby przez prawie 4 miesiące diety z niskim IG tak podskoczyła ? Bez sensu. Zaraz po tych badaniach zaczęłam brać metę 2x 500. Przyznam że odkąd jestem na diecie to czuję sie ekstra żadnej senności , zawrotów głowy , spadków energii, chudnięcie idzie opornie ale powolutku spada. Jestem załamana :( Czy to już jednak cukrzyca? Czemu w tak krótkim odstępie czasu tak różne wartości insuliny? Glukoza na czczo: 113 po 1h 225 po 2h 157 insulina na czczo 23,3 o 1h 201 po 2h 135

Lek. Wojciech Zygmunt

To jeszcze nie cukrzyca. Proszę się nie martwić, stosować metforminę według zaleceń lekarza prowadzącego, stosować dietę oraz prowadzić aktywny tryb życia. Za jakiś czas polecam powtórzenie badań. Pozdrawiam i życzę zdrowia.