Jaka może być przyczyna zaburzeń snu u 27-latki?

Witam, Od ponad miesiąca mam kłopoty ze snem. Zasypiam bez problemu, zwykle ok. 23. Problemem jest to, że budzę się kilka godzin przed budzikiem (między 4 a 5:30) i nie jestem w stanie ponownie zasnąć. Nawet jeśli sporadycznie pójdę spać o późniejszej godzinie (ok. 1), to godzina pobudki jest ta sama. Jestem osobą, która zawsze dużo spała i miałam kłopoty ze wstawaniem, a najlepiej się czułam po ok. 9h snu. Całkowicie odstawiłam alkohol, piję jedną kawę dziennie. Tabletki ziołowe na sen nie rozwiązują problemu, jedynie zasypiam jeszcze szybciej. Wiem, że podłożem problemu są nerwy (zmiana pracy i rozstanie z chłopakiem), ale już nie mam siły. W ciągu dnia nie potrafię zasnąć, więc drzemki odpadają. Jestem tak zmęczona, że nie mogę się na niczym skoncentrować i mam wrażenie, że wegetuję. Szukałam w internecie jakiś porad, ale ludzie wymieniają się tylko mieszankami leków. Już nie wiem co mam robić.

Jeśli sama Pani identyfikuje źródło problemu w przeżyciach i emocjach (co może być bardzo trafne), warto podjąć konsultację z psychologiem. Wspólnie będziecie mieli szanse przyjrzeć się głębszym przyczynom strasu i napięcia, trudnościom w poradzeniu sobie z nim, a także pracować nad zmianą, która uchroni Panią przed podobnymi zaburzeniami w przyszłości.

Witam Panią,
Istnieje wiele przyczyn zaburzeń snu, wybudzania się.
Zaburzenia snu najczęściej mają podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn problemów ze snem należą stres,
przeżywane emocje, zaburzenia nerwicowe,
zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe i wiele innych.
Pani problemy ze snem z pewnością są natury psychologicznej.
Wspomniała Pani o zmianie pracy i rozstaniu z chłopakiem.
Bardzo możliwe, że jest przyczyną zaburzeń Pani snu.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Aby wyleczyć zaburzenia snu, należy poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl