Jaką należy stosować dietę, by poprawić gospodarkę hormonalną organizmu?

Mam nieznacznie przekroczony poziom testosteronu, a dość niski poziom hormonów żeńskich, w czym lekarze dopatrują się przyczyny owłosienia na twarzy (choroby powodujące hirsutyzm m.in.zespół policystycznych jajników, choroby tarczycy wykluczono). Z uwagi na nadżerki żołądka i dwunastnicy po tabletkach hormonalnych czuje się nienajlepiej. Jeden z lekarzy powiedział mi, że powinnam zwracać uwage na to co jem. Jakie produkty powinnam wykluczyć ze swojej diety a jakich powinnam spożywac najwięcej? Czy picie ziół np. mięty może wspomóc moją gospodarkę hormonalną?Czy dietą rzeczywiście można wyregulować pracę hormonów?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Picie ziół nie jest najlepszym pomysłem zawierają one bardzo dużo różnych substancji aktywnych a ich działania nie da się przewidzieć. Znam wiele osób, które straciły nerki i są dializowane przez 4h co 3 dni z powodu ziół chińskich pitych z błahych powodów... na wzmocnienie etc.

Co do diety to ważne jest by była zbilansowana pełna warzyw i owoców. Dodatkowo może Pani wprowadzić produkty sojowe, które zawierają dużo fitoestrogenów jako uzupełnienie naturalnych niedoborów w Pani organizmie. Na rynku są kotlety, makarony, sosy, kasze i cała gama innych produktów sojowych. Nie należy rezygnować całkiem z czerwonego mięsa gdyż jako młoda kobieta będzie Pani mieć problem z niedoborem żelaza.