Jaka pasta do zębów przy fluorozie i odwapnieniu szkliwa?

Witam Chciałbym się zapytać jaką pastę stosowac przy fluorozie a jaką przy odwapnieniu szkliwa ? Czy byłaby taka możliwość,żebym mógł do państwa na e-mail wysłać zdjęcie zębów i żeby państwo ocenili czy to fluoroza czy odwapnienie szkliwa bo moja stomatolog nie wie? Pozdrawiam :)

Nie wszystkimi plamkami trzeba się przejmować; te fluorozowe, białe, nieliczne i gładkie nie stanowią żadnego problemu.
Próchnicowe, oraz te po fluorozie, połączone z widocznymi zaburzeniami struktury szkliwa- trzeba leczyć. I obie postacie leczy się (oprócz codziennej super higieny) za pomocą FLUORYZACJI. Tak, to brzmi dziwnie, fluor na fluorozę- ale takie jest postępowanie, wynikające z genezy zmian i efektów fluoryzacji. Fluor w dużych stężeniach, aplikowany miejscowo (zewnętrznie!!! żadne tabletki!!!), zwiększa zmineralizowanie szkliwa, częściowo naprawia uszkodzenia- i te próchnicze i te wynikające z zaburzonej budowy w okresie rozwoju zęba (jak fluoroza).
Do codziennego mycia można stosować dowolną pastę, zawierającą fluor. Do fluoryzacji domowej- żel, dostępny w aptece (dentysta powie nazwę, tu chyba nie wolno pisać). Można też fluoryzować zęby w gabinecie.