Diagnozowanie autyzmu

witam, mam pytanie kwestii formalno-prawnej. kto a w zasadzie jaka placówka może przeprowadzić diagnozę autyzmu? czy może to być "zwykła" placówka prywatna typu prywatne gabinety ale oczywiście z profesjonalną kadrą: psychiatra, psycholog. pedagog... pozdrawiam, Paweł.

Witam diagnoze moze postawic tylko lekarz psychiatra bez wzgledu czy to placowka prywatna czy refundowana z NFZ ktory najczesciej wspolpracuje z innymi osobami np psychologiem czy pedagogiem. Pozdrawiam

Najlepiej skorzystać z pomocy ośrodka zajmującego się podobnymi zagadnieniami. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Diagnoza autyzmu opiera sie o badanie u kilku specjalistów: psychologa, pedagoga, psychiatry,neurologa. Czasem trzeba wykonać badanie słuchu czy inne jeśli coś zostanie zalecone. Badania nie muszą odbywać sie w placówkach państwowych, prywatne gabinety również są ważne. Zaswiadczenie/orzeczenie o kształceniu specjalnym i dostosowaniu wymagań wydaje poradnia psychologiczno pedagogiczna na podstawie dokumentacji medycznej, opini ze szkoły/przedszkola, zaświadczeń od specjalistów i w oparciu o własne badania. Podobnie z terapią.
Pozdrawiam AM