Jaka powinna być dawka leku Klabax 500 mg?

Witam mam takie pytanie mąż od ponad tygodnia miał zapalenie oskrzeli dostał antybiotyk simamed 500 mg na 3 dni po tym czasie poszedł do kontroli dalej się źle czuł więc dostał Klabax 500 mg 14 tabletek i moje pytanie brzmi następująco ponieważ pani doktor starej daty której średnio ufamy jednakże jest to lekarz przepisał a dawkowanie klabaxu 500mg 2 pierwsze dni 2x dziennie rano i wieczorem a później tylko 1x dziennie i zastanawiamy si z mężem czy to nie za mała dawka nagle po dwóch dniach przerwać i stosować 1 raz dziennie wszędzie gdzie szukam to pisze stosować 2x dziennie żeby zachować ta ciągłość 12 H proszę o szybką odpowdz ponieważ dizosja maz ma zacząć brać ten 1x dziennie i nie wiemy czy stosować nadal 2x dziennie do końca opakowania czy tak jak Pani doktor przepisał a.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko wypowiedzieć się na tak zadane pytanie , sadze ze należy kierować się zaleceniami lekarza badającego lub jeśli mu się nie ufa to udać się do innego