Jaka powinna być kolejność leczenia zębów?

Poprawiam jedynki leczone wiele lat temu kanałowo - ponowne wypełnienie kanałów oraz wzmocnienie włóknem szklanym. Jedna z tych jedynek jest ułamana (co jakiś czas ją odbudowuję) oraz ściemniona - w związku z czym rozważam koronki pełnoceramiczne, aby mieć z tym spokój na długie lata. Natomiast chcę się również podać leczeniu ortodontycznemu. Moje pytanie brzmi - najpierw aparat, później koronki - czy odwrotnie? Pozdrawiam

Najpierw leczenie ortodontyczne a dopiero potem korony porcelanowe. Jeżeli ząb jest mocno przebarwiony lub zniszczony można rozważyć koronę tymczasową kompozytową zacementowaną adhezyjnie do zęba (na stałe). Taka korona zapewni wytrzymałość i estetykę a po leczeniu ortodontycznym zostanie wymieniona na pracę ostateczną.