Jaka powinna być moja prawidłowa masa ciała i czy dzięki niej dostanę miesiączkę?

Witam! Mam 15 lat, mój wzrost to 153 cm, od października nie mam miesiączki, ponieważ z 50 kg schudłam do 40 kg. Przez 5 miesięcy nie odżywiałam się zdrowo, mój spadek masy ciała polegał na głodówce, od jakiegoś czasu wzięłam się w garść, jem 5 posiłków dziennie, chcę przytyć i dostać miesiączkę. Jaka powinna być moja prawidłowa masa ciała i czy dzięki niej dostanę miesiączkę, jeśli sama bardzo tego chcę?

Witam serdecznie,
prawidłowa masa ciała przy Twoim wzroście to ok. 45-50 kg. Twoja poprzednia waga była prawidłowa, jeśli do niej wrócisz - prawdopodobnie odzyskasz miesiączkę. Jeśli to nie nastąpi, powinnaś zgłosić się do ginekologa, który przepisze Ci odpowiednie leki.

Z pozdrowieniami