Jaka powinna być prawidłowa długość szyjki macicy w 27. tc?

Witam, w 14 tc miałam małą infekcję, lekarz badał mi szyjkę i miała długość ok 5cm. Teraz jestem w 27 tc i lekarz kontrolnie badał mi szyjkę macicy. Okazało się, że mam tam dwa żylaki, ale powiedział, że mam się tym nie martwić. Ale mam krótką szyjkę, ok 2,5cm. Przepisał luteinę dopochwowo 2x1, oszczędny tryb życia. Chyba z wrażenia zapomniałam zapytać lekarza jaka powinna być prawidłowa długość i jak bardzo zagraża to mojemu dziecku? Tak strasznie się boję...

Lek. Tomasz Budlewski

Dużo też zależy od konsystencji szyjki i czy jest zamknięta. Proszę spokojnie kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. I udać się na kontrolę zgodnie z jego zaleceniami. Lekarz prowadzący ma doświadczenie w tego typu zmianach więc proszę kierować się jego zaleceniami.