Jaka powinna być prawidłowa masa ciała?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jaka powinna być moja prawidłowa masa ciała jeśli mam 166 cm wzrostu? Obecnie ważę 70 kg. Co mam robić? Mam 17 lat. Jestem dziewczyną.

Witam,

W tej chwili BMI odniesione do siatki centylowej, wskazuje na lekką nadwagę.
W normie będziesz mieściła się przy masie 65 kg.
Pamiętaj jednak, że ciągle rośniesz przez co zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu i możesz "wyrosnąć" z kilogramów.
Nie przejmuj się tak bardzo masą ciała.
Ostatecznej oceny powinien dokonać lekarz, bo Twoja masa ciała może wynikać np. z większej aktywności fizycznej, typu budowy etc.
To tylko porada internetowa i nie może być decydująca (nie zastąpi konsultacji z lekarzem).
Zajrzyj na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam

P.S
Nie odchudzaj się bez opieki lekarskiej/dietetyka.
Zwiększ aktywność fizyczną - na pewno wymodelujesz sylwetkę.