Jaka powinna być prawidłowa waga dla 156 cm wzrostu?

Witam! Mam 13 lat, przy wzroście 156 cm ważę 56 kilo. Czy to nie za dużo? Jak bym mogła schunąć przynajmniej 6 kilo? Proszę o pomoc. Z góry dzięuje :)
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 23,04, oznacza to dokładnie obszar 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę.

Może to być jednak związane np. z 'ciężką budową' ciała lub dużym umięśnieniem (mięśnie ważą więcej, niż tkanka tłuszczowa).

Z diety należało by wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Minimum niezbędne do spalenia tkanki tłuszczowej to 30 minut umiarkowanego treningu dziennie.

Wystarczy, jeśli zrezygnujesz z "bomb kalorycznych" i zwiększysz aktywność fizyczną.