Jaka powinna być prawidłowa waga dla 171 cm wzrostu?

Mam 12 lat, 171cm wzrostu i ważę 59 kg. Czy to dobra waga? Strasznie mi sie nie podoba ta waga i chcę schudnąć, lecz nie wiem, czy powinnam. Wspomnę o tym, że mam astmę, wiec nie wiem co mogę robić, żeby schudnąć, a czego nie.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa.
Z tego też względu diety odchudzające nie są wskazane w Twoim przypadku.
Zaakceptuj swoje ciało.
Jeśli nie jesteś z niego zadowolona, zdobądź się na szczerą rozmowę z rodzicami.

Pozdrawiam