Jaka powinna być prawidłowa waga u 19-latki, która ma 168 wzrostu?

Witam. Jaka powinna być prawidłowa waga u 19-latki, która ma 168 wzrostu? Pozdrawiam

Witam. Granice prawidłowej wagi dla takiej osoby są dość szerokie i wynoszą około 55-65kg.

Witam serdecznie,

Według BMI (wskaźnika masy ciała) prawidłowa masa ciała dla osoby o wzroście 168 mieści się w granicach 57-71 kg. Wówczas BMI będzie w normie. Warto jednak pamiętać, że tego wskaźnika nie używa się m.in. dla kobiet w ciąży i kulturystów.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska