Jaka powinna być relacja pomiędzy terapeutą a pacjentem?

Witam. Od ponad roku chodzę na terapię indywidualną. Za zgodą terapeutki spotkania mam nawet 3 razy w tygodniu. Terapeutka stała mi sie bliską osobą.. Bardzo nawet.. Ostatnio odwolala spotkanie z powodu naglej sytuacji rodzineej. Pomyslalam ze pewnie ktos bliski jej odszedl.. Przez weekend ( a w piatek odwolala spotk) zaczelam odczuwac ze bardzo cierpi. Modlilam sie za nia.. W poniedzialek mialam spotkanie. W jej oczach jeden ból, cierpienie... Zaczelam mowic ze myslalam o niej ze stala mi sie zbyt bliska. Ze czuję hej cierpienie i nie radzę sobie z tymi uczuciami. Moje myśli są przy niej... Mowilam jej o tym wszystkim. Słuchała i milczala.. Nie wiem jak mam się zachowac.. Widze i czuje jej cierpienie. A jednoczesnie nie chce tych uczuc bo wiem ze to jest relacja pacjent terapeuta.... Czy powinnam przeczekać jakis czas i wrocic ponownie do rozmowy? Mysle ze to nie jest normalne ze tak przezywam jej cierpienie.... Proszę o odpowiedz

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że między Panią i Terapeutką powstała głęboka więź terapeutyczna.

To ludzkie, że zaniepokoiła się Pani stanem emocjonalnym Terapeuty.

Myślę, że wrócicie Panie wkrótce (w odpowiednim czasie) do tego tematu, celem przyglądnięcia się Pani przeżywaniu i ewentualnego przepracowania.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com