Jaka powinna być waga u osoby z insulinoopornością?

Witam Serdecznie! Jestem kobietą, mam 27 lat. I insulinooporność z którą walczę dietą. Proszę o informację jaka jest dla mnie optymalna waga ciała. Mam "szerszą" budowę ciała tj.szeroka w ramionach. Ważę 77 kg przy 1,74. Więc o wiele za dużo... :(

Dzień dobry,
Pani waga nie jest "o wiele za duża". Wskaźnik BMI wynosi 25,43, a waga w normie jest pomiędzy 18 a 25. A więc norma minimalnie przekroczona. Oczywiście warto nieco wagę zmniejszyć, by znaleźć się bliżej środka tej skali, dla Pani byłoby to ok 67 kg.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/