Jaka powinna być wielkość pęcherzyka?

Witam!
Byłam dziś u lekarza, który stwierdził 6 tydzień ciąży, lecz pęcherzyk bez echa ma jedynie 4 mm! Czy to nie jest za mało? Miesiączkę miałam zazwyczaj regularną, co 29-30 dni.
Chciałam zapytać też, czy jest możliwość zajść w ciążę dosłownie tydzień przed datą spodziewanej miesiączki, bo wydaje mi się, że wtedy zaszłam w ciążę. Ale biorąc to pod uwagę, ciąża miałaby dopiero 2 tygodnie.
Czy po dwóch tygodniach ciąży na USG pęcherzyk byłoby widać i miałby 4 mm? Jest to dla mnie bardzo ważne!
Proszę o odpowiedź

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pęcherzyk wielkości 4 mm wskazuje na czwarty tydzień ciąży. Nie wiem, na jakiej podstawie lekarz ocenił ciążę na szósty tydzień.

Czwarty tydzień, o którym piszę, liczony jest od daty ostatniej miesiączki, czyli do daty zapłodnienia dodaje się książkowe 14 dni. Dlatego, licząc od daty zapłodnienia, jest Pani prawdopodobnie w drugim tygodniu ciąży, czyli z tego co rozumiem, tak jak Pani podejrzewa.

Pozdrawiam serdecznie!